İnstagram Nedir?

İnstagram Nedir?

İnstagram Nedir?

İnstagram günümüzde fotoğraf ve video paylaşımı üzerine kurulan platformların global çapta en fazla kullanıcıya sahip olanıdır. Bir çok yenilik ve güncelleştirme yapılan bu platform gerek özgün içerik gerek kişisel paylaşımlar için birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Ayrıca domino etkisi üzerinden de hızla büyüyen İnstagram, geniş kitlelere erişmek isteyen işletmelerinde vazgeçilmezi haline gelmiştir.


Domino Etkisi Nedir?

Domino etkisi İnstagram Nedir? sorusu sorulduğunda sıkça duyduğumuz bir terimdir. Genel olarak geniş kitlelere veya mevcut çevreye hitap edebilmek adına kullanıcıların katılması anlamına gelir. Bireyler mevcutta katılım sağlamasa bile çevrenin katılım sağlaması ile katılımlarını zorunlu olarak görüp katılmaktadır. Bu etkiye domino etkisi denilmektedir.


İnstagram Sadece Görsellemeye Mi İzin Vermekte?


İnstagram yapısı ile görsellik üzerine kurulmuş durumdadır. Bu nedenle blog yazılarına izin vermemektedir. Blog yazıları ve çeşitli linklemelere görseller üzerinden verse de herhangi bir medya olmadan direkt olarak paylaşıma izin vermemektedir. Son gelen güncellemeler ile global çapta en çok aktif kullanıcıya sahip olan whatsapp ile mesajlaşma ve diğer bilgi işlev özelliklerini birleştirirrek dev bir iştirak olmayı başarmıştır.